Tel :0545 422 05 25
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
91 102 113 124 135 146 157 168 19 210 311 412 513 614 715 816


GENERAL PARKE HAYATINIZDAKİ KALİTE

Masif Parke


Masif Parke Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Zemin döşeme malzemeleri arasında en çok tercih edilen parke çeşitlerinden biri olan ahşap parke, uzun ömürlü, ısı ve ses izalosyonu sağlaması, sistre olabilmesinden dolayı masif parke yıllardır tercihlerimiz arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır.
Ham madde olarak Afrika'dan ve uzak doğudan getirilen taslak tomruklardan üretilmektedir. Üretim dayanıklı uzun ömürlü ve sert ağaçlardan yapılmaktadır. Üzerinde 6 mm sistre payı ile ömür boyu sıcak ve sağlıklı ortamlar sunmaktadır.Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır.

Parke üretiminde, yüksek dayanıma sahip olmaları nedeni ile yapraklı türler tercih edilmektedir. Bu amaçla mağazamızda yerli ve ithal ağaç türlerinden olan meşe, Akçaağaç, kayın dışbudak, ceviz, teak, merbau, sapelli, doussie, iroko, wenge, bambu ve jatoba kullanılmaktadır.Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır. General parke olarak masif parke, istanbul masif parke, istanbul masif parke, masif yer döşeme, masif parke rekleri, masif parke hakkına, masif parke nedir, masif kaplama, masif yer döşeme müşteriye sunmaktadır.

Masif parke; tamamı aynı ağaçtan üretilmiş, Lamba-Zıvanalı parkelere denir. Ancak, günümüzde daha çok geri kalmış ülkelerin ürettiği ve kullandığı bir üründür. Doğal güzelliğinin yanında büyük riskler taşımaktadır. Montaj genellikle beton zemine uygulandığı için, gerek zeminden, gerekse üst yüzeyinden aldığı rutubet ve ısı farklılıklarından dolayı, ahşap, çalışma yapar. Rutubet alan ahşap, genişler ve kabarma yapar, çok ısınan ortamlarda ise parkelerin aralarında açılmalar olur. Bu sebeple parke, ilk günkü özelliğini kaybeder. İyi kurutulmamış ve fırınlanmamış ağaçlardan yapılan parkelerde, bu hususlar daha erken kendini gösterir. Masif parkeler, döşeme yapılacak ortamlarda birkaç gün veya iklim ve hava koşullarına göre, daha fazla bekletilmeli ve ortamla uyum sağlaması beklenmelidir. Diğer yandan ; konusunda uzman bir ekip tarafından uygulanması, bu riskleri en aza indirir.Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır.

Ahşabın kimyasal yapısına herhangi bir müdahalede bulunulmadan doğal yapısı korunan ahşap yer kaplama malzemesidir. Çeşitli ebatlarda üretilebilen masif parkenin yüzeyleri düzgün, yan ve uç taraflarında ise birbirleri ile birleşmeyi sağlayan zıvanalar bulunmaktadır. Kalınlıkları 14mm ile 22mm arasında değişebilir. Masif parke defalarca sistre edilebilir ve daima ilk günkü görüntüsünü korur. Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır.

Başlıca Masif Parke Modellimiz


Masif Parkenin Özellikleri

- Masif Parke Doğaldır.
- Masif Parke Sağlıklıdır.
- Masif Parke Estetiktir.
- Masif Parke Sıcaktır.
- Masif Parke Uzun Ömürlüdür.
- Masif Parke Ses ve ısı yalıtımı mükemmeldir.
- Masif Parke Çevre dostudur.

Masif Parke Montaj Süresi

Orta büyüklükteki bir dairenin zeminine masif parke montaj işlemi 1 gün sürer. Tutkalın sertleşmesi için en az 5-6 gün beklenmesi gerekir.
Arkasından 3-4 gün gibi bir zaman alacak sistre ve cila işleminden sonra parke teslime hazır hale gelir. Yani işlemlerin tamamı için
en az 10 gün montaj süresi gerekmektedir.Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır.

Masif Parke Kullanım Süresi

Birlikte bitmiş malzemedir. Ayrıca sistre cila gerekmediğinden kullanıma hazırdır. Dolayısıyla masif parke kadar kullanım süresi verebilmektedir. Masif parkenin üst kalınlığı 5-6 mm'dir. Ağaç ham olduğundan döşenirken yapılacak sistrede bunun 1-2 mm kadar kısmı zımparalanır ve geriye lamine parkede olduğu gibi üst katman yaklaşık 4 mm kalır. Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır.

Masif Parke Renk Değişimi

Masif parkelerde parke cilasız ve ham olarak fabrikadan gelir. Müşteri o haliyle görür ve henüz cilasızken parke son hale gelmeden karar verir.Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır.

Parke döşenir, ondan sonra cila olur. Cila kimyasal yapısındaki özelliklere göre parkenin rengini değiştirir. Her parke parçasının cilaya vereceği tepki farklı farklı olur.Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır.

Neticede ham olarak seçilen parkenin rengi ile döşenip cilalandıktan sonraki rengi farklı olur. Bu durum da çeşitli sıkıntılara sebep olabilir. Bu yüzden masif yaptıracak iseniz mutlaka 1 tam paketi açtırarak görün, sonra karar verin.Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır.

Masif Parkenin Bakımı ve Kullanımı

Masif parkenin nemli bir bezle toz alıp temizliğini yapmak dışında başkaca bir bakıma ihtiyacı yoktur. Masif parkenin dış etkilere maruz kalmasını önlemek ve görüntüsünü bir yer mobilyasına dönüştürmek için cila yapılması önerilir. Cila dış etkilere karşı koruyucu bir malzemedir. Cila yapılan işin sonuçlanması olduğu için mekanın kullanım amacına göre cila seçilmelidir. Evlerde normal sertlik işyerlerinde ise sert trafik cilaları seçilmelidir. Henüz ülkemizde çok yaygın olmayan cila türleri ise “Hard Wax” denilen mum türevli cila ile “bitkisel yağ”lardır. Bu ürünlerin çizilme dirençleri çok düşük olmasına rağmen tercih edilme nedenleri ahşapta doğal görünümü korumalarıdır. Sert cisimleri taşırken ve yerleştirirken cilanın çizilmemesi ve bozulmaması için cisimlerin kaldırılması veya tabanlık kullanılması önerilir. İyi bir sistre ve cila tabanı mobilyaya dönüştürür. Genel olarak açık renk parkelerde parlak cila, koyu renk parkelerde mat cila kullanımı önerilir. Böylece ağacın doğal dokusunun en ince damarına kadar görülmesi sağlanır.Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır. Cilası aşınmış ve yıpranmış parkeler defalarca sistrelenerek ilk günkü görünümüne kavuşturulur. Sistre parke yüzeyinin gelişmiş makinelerle kazınarak temizlenme işlemidir.Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır. Bu işlem uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde yüzeyde meyiller ve çizgiler meydana gelebilir. Bu da cilanın başarısına gölge düşürür.Masif parke general parkede yapılır. Masif parke sağlıktır. Masif Parke doğallıktır.

 

Adres : Merkez Mah. Talimhane Sk. No: 8/A
              Avcılar / İSTANBUL
Tel       : 0538 606 49 08
Tel       : 0545 422 05 25
İletişim