Tel :0545 422 05 25
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
91 102 113 124 135 146 157 168 19 210 311 412 513 614 715 816


GENERAL PARKE HAYATINIZDAKİ KALİTE

Lamine Parke

Lamine Parke Hakkında Genel Bilgiler

Lamine parkede önemli olan lamine parkenin papel kalınlığıdır, lamine parkenin kalınlık derecesi ilerki yıllarda lamine parkenin
sistre cila yapılabilmesinden çok büyük önem taşımaktadır. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır. General parke olarak her tür lamine parke, istanbul lamine parke, istanbul lamine parke, lamine yer döşeme, lamine parke rekleri, lamine parke hakkında, lamine parke nedir, lamine kaplama, lamine yer döşeme müşteriye sunmaktadır.

Lamine Parkede Kilitli Sistem Özelliği

Kilitli lamine parkeler tutkal gerektirmeyen bir yapıya sahiptir,birleşim noktaları en güçlü baskıya dahi dayanıklı olduğu için istediğiniz taktirde
söküp takılabilir,parkenizi sökme nedenlerinizden biri ise çizilen bir lamine parke plakası olabilir yapıştırmalı sistem lamine parkelerde
bu işlem daha uğraştırıcı olabilir. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

LAMİNE PARKEDE BAŞLICA MARKALARIMIZ

 

Lamine Parke Genel Bilgiler

Parke levhalarını orjinal paketleri içerisinde saklayınız ve ancak onları kullanmadan önce açınız.
İşe başlamadan önce kullanım talimatlarını okuyunuz. Uygulama yapılacak yüzey kuru, düz ve sert olmalıdır. Polyester köpük kullanacaksanız lütfen bu ürün için kullanım kullanım talimatlarını okuyunuz. Döşeme talimatlarına göre zemini kontrol ediniz. Odadaki bağıl nem oranı %60’ı geçmemelidir.
İşe başlamadan önce parke levhalarının ve uygulama yapılacak alanın oda sıcaklığına ulaşması beklenmelidir. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

Lamine Parkede Önemli Özellikler

Kapı girişlerinde parkenin daha az kirlenmesi için lütfen girişte ve çıkışta paspas kullanın. Parkenin çizilmemesi için mobilya ayaklarında lastik yada kalın kumaştan, koruyucu tabakalar kullanın. Ahşap zeminler iklime bağlı olarak genleşebilir yada daralabilirler. İklimin parke üzerindeki olası zararını önlemek için normal oda sıcaklığı seviyesi sağlanmalı ve bağıl rutubet oranının %30-60 seviyesinde bulunmasına özen gösterilmelidir. Bazı ağaç türleri, örneğin kayın ve akçaağaç, iklim şartlarındaki değişikliklere daha duyarlıdırlar. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

Lamine Parke & Masif Parke Arasındaki Farklılıklar

Lamine parkede cila, sistre gibi düzeltme imkanları sınırlıdır. Türkiye şartlarında üç yılda bir sistre yapılırsa en fazla üç kez sistre yaptırabilirsiniz. Buna göre lamine parkenin kullanma süresi ortalama 10 yıldır. Bu rakamın markalara ve kalitelere göre değişebileceğini unutmayın. Ahşap parkeler ise çok daha uzun yıllar kullanılmaya uygundur. Çok daha rahat cila ve sistre yapılabilir. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

3 KATMANLI LAMİNE PARKE

Alt Katman:
Lamine parkenin en alt katmanı huş, spurus ve çam gibi yumuşak ağaçlardan oluşan 2 mm kalınlığında ve tek parça halinde, orta katmana dik, masif üst katmanla aynı yönde yapıştırılarak üretilir. Bu katman taşıyıcı özelliğe sahip olup parkenin çalışmasını engeller. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

Orta Katman:
Köknar gibi ibreli ağaçlardan oluşan 9 mm kalınlığındaki küçük lataların, alt ve üst katmana dik yönde dilimlenerek yapıştırılmasıyla üretilen bu katman, parkenin dengesini ve dönmeye karşı direncini sağlar. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

Üst Katman:
Bu katman, 3 - 4 - 5 mm nominal kalınlıkta olup kaliteli sert ağaçlardan üretilen, ezilmeye ve çizilmeye karşı U.V sistem ile 7 kat cilalanmış, aynı zamanda sistre ile yenilenebilen ve parkeye esas görünümü veren masif üst katmandır. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

2 KATMANLI LAMİNE PARKE

Alt Katman:
Huş ve benzeri yumuşak ağaçlardan imal edilen, küçük lataların dik şekilde enine ve boyuna yönde birbirine yapıştırılarak 9 mm kalınlıkta kontrplak levha haline getirilmesiyle oluşan, parkenin dönmeye karşı direncini arttıran ve dengeyi sağlayan taşıyıcı katmandır. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

Üst Katman:
4 - 6 mm nominal kalınlıkta olup, parkeye esas görünümü kazandıran, kaliteli sert ağaçlardan üretilen, ezilmeye ve çizilmeye karşı U.V sistem ile 7 kat cilalanmış, sistre edilebilen masif üst katmandır. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

Lamine parke kaliteli, uzun ömürlü ve doğal bir döşeme malzemesidir. Her türden kullanıcının isteklerini karşılayabilecek kapasitede olan bu ürün geleneksel zemin kaplamalarından aşağıdaki avantajlarıyla ayrılır. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

LAMİNE PARKE KULLANIMA HAZIRDIR.

Lamine parkeler paketlerinden cilası bitmiş ve kullanıma hazır olarak çıkar. Her parke parçası diğer parçalara uyması için özel girinti ve çıkıntılara sahiptir. Bu yüzden lamine parkeler hızla döşenir, döşendikten sonra ayrıca cilalanmaları geremediğinden de hemen kullanılmaya başlanabilir. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

LAMİNE PARKE ÇEVREYE UYUMLU VE ESNEK BİR MALZEMEDİR.

Lamine parke, kullanılacağı mekâna yüzer sistemle döşenir. Bu sistem ağacın doğal hareketine izin vererek mevsim değişiklikleri ve ısı farklarından dolayı döşemenizde çatlama ve açılma olmasını engeller. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

LAMİNE PARKE DOĞALDIR.

Hızlı döşenen diğer tür zemin kaplamalarının aksine lamine parkeler doğal ahşap malzeme kullanılarak üretilir. Lamine parke kullanılan
mekânlarda elde edilen görüntü seçilen ağacın %100 doğal görüntüsüdür. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

LAMİNE PARKE DAYANIKLIDIR.

Lamine parke yüzeylerine 6 ila 7 kat UV kürlenmeli cila uygulanmıştır. Bilinen en dayanıklı cilalardan birisi olan bu madde yer döşemesinin
uzun süre güzel görüntüsünü ve dayanıklılığını korumasını sağlar. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

LAMİNE PARKE UZUN ÖMÜRLÜDÜR ve YENİLENEBİLİR.

Lamine yer döşemesi sistre tabir edilen bir onarım işlemiyle zaman içerisinde yüzeyinde meydana gelebilecek bozulma ve yıpranmalardan
arındırılabilir. 4 defaya kadar sistre kabul edebilen bir ürün olan lamine parkenin tıpkı güzel bir mobilya takımı gibi zaman geçtikçe değeri artar ve bakımı doğru yapıldığında bir ömür boyunca kullanılabilir. Lamine parke general parkede yapılır. Lamine parke sağlıktır, doğallıktır.

Adres : Merkez Mah. Talimhane Sk. No: 8/A
              Avcılar / İSTANBUL
Tel       : 0538 606 49 08
Tel       : 0545 422 05 25
İletişim